קרב מגע ישראלי - קרב מגן ישראלי

אחת השיטות הפשוטות ביותר ועם זאת היעילות ביותר שעשויות לסייע לכל אדם להגן על עצמו מפני מקרי תקיפה היא שיטת קרב המגן הישראלי. מדובר בשיטה בה יכול לעסוק כל אדם, החל מילד קטן ועד אדם מבוגר, מאחר וכל כולה מבוססת על תנועות טבעיות של גוף האדם ולא מצריכה שום פעולה סבוכה, כשלמעשה ייחודה של השיטה הוא בפשטותה.

מדוע קרב מגן ישראלי שונה משיטות לחימה אחרות

שיטת קרב מגן ישראלי הינה שיטה שיוסדה על ידי אלי אביקזר בשנת 1989 ואינה מתוייגת כסוג של ספורט כלשהו, היות ולא ניתן למצוא תחרויות רשמיות של השיטה. השיטה מאפשרת הגנה עצמית והתמודדות בקרב פנים אל פנים ללא שום צורך ביכולות מיוחדות שטמונות באנשים מסוימים, אלא אך ורק בתכונות אותן רוכש המתאמן תוך כדי לימוד השיטה, כמו למשל ערכים, נימוס, אומץ לב ועוד. קרב מגן ישראלי שונה מאוד משאר שיטות הלחימה המקובלות מאחר שבניגוד לשיטות אחרות, לאו דווקא כמות האימונים וליטוש של כל תנועה ותנועה אלו הם הדברים המרכזיים שמובילים להצלחה בתחום, אלא דווקא לימוד של תנועות קצרות מבוססות פעולות טבעיות, שמאפשרות הגנה יעילה מול כל צרה שלא תבוא.

ממה מורכב קרב מגן ישראלי

חשיבותה של התנועה הקצרה היא בעיקר בעצם העובדה כי תנועה קצרה היא בדרך כלל תנועה מהירה, כאשר קרב מגן ישראלי מאמין כי תנועות מהירות הינן תנועות בסיסיות בדרך כלל ולא מסורבלות, מה שיאפשר לכל אדם להבין במהירות יחסית את השיטה ולהצליח ללמוד אותה ולהתמודד עימה. יחד עם זאת, במקרה שבו תלמיד קרב המגן הישראלי נקלע לעימות, אין הוא אמור להגיב באלימות, אלא דווקא להשתמש בכוח המחשבה ולפעול בתוקפנות ובאומץ ללא שימוש מוגזם בכוח. קרב המגן הישראלי מורכב בעיקרו משני חלקים, האחד של הגנה עצמית והשני של קרב פנים אל פנים. במסגרת תרגילי ההגנה העצמית לומדים תלמידי השיטה כיצד להגן על עצמם מפני מכות, בעיטות או איומים של נשק קר וחם ולנטרל את התוקף, כאשר קרב פנים אל פנים, מהווה חלק משלים להגנה העצמית במידה ונטרול התוקף לא צלח.

ללמוד קרב מגן ישראלי בנתניה? זה אפשרי!

ואם גם אתם מעוניינים ללמוד קרב מגן ישראלי ולהיחשף ללימוד השיטה המרתקת, המרכז לאומנויות הלחימה ובריאות הגוף בנתניה בהנהלתו של איציק ביטון פותח בפניכם את שעריו ומזמין אתכם לקחת חלק בשיטת ההגנה העצמית המיוחדת הזו.

 

 

צריך עזרה?