רפי אלגריסי

מדריך ומאמן קרב מגע דאן 8

רפי אלגריסי, נולד בקזבלנקה מרוקו ב -1945. כנער צעיר חווה את השינויים שחלו בחברה המרוקאית שהחלה להיות אנטישמית יותר ויותר. רפי, סטודנט לאומנות ומתאגרף קשוח ומוכשר גויס על ידי הסוכנות היהודית (אז שלוחה של סוכנות הביון הישראלית- המוסד) במטרה לעזור במבצעי ההברחה של המשפחות היהודיות ממרוקו לישראל.

המבצעים ערכו כ 8 חודשים  וכללו סיכון חיים ממשי תוך שימוש בזהות בדויה ומסמכים מזויפים כאשר בסוף התקופה הצטרף רפי אל משפחתו בישראל.

עם הגיעו לישראל המשיך רפי את אימוני האגרוף במועדון מקומי בנתניה עד שגויס לצה"ל ושם הוא הכיר לראשונה את אימי ליכטנפלד (שדה אור) ז"ל שהיה אז המדריך הראשי לאימון גופני ולימים מייסד שיטת הקרב מגע הישראלי. רפי המשיך לשמור על קשר עם אימי ז"ל ולאחר פרישתו מצה"ל החל להתאמן תחת הדרכתו במועדון שפתח.

אימי ז"ל האמין שתלמידיו צריכים להתנסות בכמה שיותר סגנונות לחימה ולכן חשף אותם לסגנונות רבים כגון ג'ודו, איקידו, קארטה, ג'וג'יטסו, האבקות, אגרוף, לחימה במקל ובסכין וכ"ו.
בשל אימוניו הרבים והמגוונים תחת אימי ז"ל ומדריכים מקצועיים אחרים, רפי מחזיק כיום בשלוש חגורות שחורות במקצועות הקרב מגע, איקידו וג'ודו.

בשנת 1967 פתח רפי את המועדון הראשון שלו ןבו הדריך את תלמידיו בתחומי ההגנה העצמית והכושר הגופני. בנוסף לאימונים האזרחיים הרבה רפי להדריך קרב מגע לחיילים ולוחמים כאיש מילואים בצבא ההגנה לישראל ואף פיקד על קורסי מדריכי קרב מגע בבה"ד 8 (בית הספר לכושר קרבי וקרב מגע של צה"ל).
באותם השנים השלים רפי את הסמכתו כמדריך ג'ודו, כושר גופני וקרב מגע כאשר היה האדם השני בעולם שהוענקה לו חגורה השחורה בקרב מגע (הראשון היה חברו הטוב אלי אביקזר ז"ל) וכך בעצם כיום הוא האדם הותיק בעולם בקרב מגע.

בשנת 1979 קבוצה של שישה מדריכים נבחרה לייצג את הקרב מגע מחוץ לגבולות ישראל.
רפי היה בין המדריכים המובילים שייצגו את הקרב מגע בארה"ב  מול הקהילות היהודיות וגופי הביטחון השונים.

רפי המשיך לגדל דורות של לוחמי ומדריכי קרב מגע כאשר הבולטים שביניהם הינם: גבי נוח, ריצ'ארד דויאב, אלי לבשטיין ואיציק ביטון.
בשנת 1998 נפטר מייסד הקרב מגע, אימי ז"ל.

מתוך כבוד למורהו סירב רפי לעלות בדרגה ונשאר בדרגה האחרונה שקיבל מאימי ז"ל-  חגורה שחורה דאן-5.
בשנת 2004 החליט רפי לחבור לחברו משכבר הימים אלי אביקזר ז"ל ולהצטרף לארגון שייסד- עמותת ק.מ.י- קרב מגן ישראלי. לדאבונו אלי ז"ל נפטר באותה השנה בטרם הספיק רפי להצטרף לעמותה באופן רשמי.

בשנת 2005 כאיש הנאמן למילתו חבר רפי לעמותת ק.מ.י יחד עם תלמידו הבכיר איציק ביטון, שמלווה אותו לאורך השנים בהדרכות שונות בארץ ובעולם.
בשנת 2010 הוענקה לרפי דרגת דאן- 6 בקרב מגע על ידי חברו לאימונים חיים זוט (דאן 10) ואבי אבסידון ראש שיטת ק.מ.י  (דאן 10).

בשנת 2016 נפרד רפי מעמותת ק.מ.י ופתח בדרך עצמאית המבטאת את אופיו הייחודי, כישוריו ורצונו להנציח את דרכו של מורו ורבו אימי ליכטנפלד ז"ל.
רפי ממשיך לאמן קרב מגע בישראל ובעולם עם תשוקה ואהבה לתחום כמו בשנותיו הראשונות.

רפי אלגריסי ואיציק ביטון
צריך עזרה?