אומנות-לחימה לבעלי מוגבלויות

בעולם אומנויות הלחימה לא כל אומנות לחימה מתאימה לבעלי מוגבלויות. לדוגמא קפוארה לא מתאימה לאנשים על כסאות גלגלים, אגרוף לא מתאים לקטוע יד או לעיוור, וג'ודו לא מתאים למי שסובל מפריצות דיסק.

בשיטת ק.מ.י אנו משלבים בקבוצות נורמטיביות מגוון רחב של בעלי מוגבלויות בגילאים שונים בסניפי הרשת.
אנו עושים הכרות עם המתאמן, מבינים מהי המגבלה, מקבלים מידע רפואי שמסביר לנו את המצב של המתאמן ומשלבים אותו בתוך הקבוצה.

אנו עובדים בבתי ספר לחינוך מיוחד, מעבירים סדנאות לאנשים הסובלים מפיגור קל או שנמצאים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה.
בנוסף ישנם אימוני קרב מגע אישיים המועברים על ידי מדריכי הרשת גם לבעלי תפקוד בינוני ונמוך. המדריכים מלווים את המתאמן שלב אחר שלב במטרה לשפר יכולות מוטריות ולתת כלים בסיסים בהגנה עצמית.

בשיטת ק.מ.י. ברשת נוקאאוט אנו פועלים על פי משנתו של אימי ליכטנפלד ממציא שיטת הקרב מגע שאומר: "פעל כפי יכולתך- אך פעל נכון". מתוך כך אנו מאמינים כי לכל אדם יש את הזכות ללמוד להגן על עצמו גם אם הוא סובל ממוגבלות כזו או אחרת. לכן אנו מנתחים את המצב שבו התלמיד נמצא ועושים שינויים בתרגילים כדי שיתאימו לתלמיד כדי שיוכל להגן על עצמו בדרך הנכונה ביותר בהתאם ליכולותיו.

בנוסף קרב מגן ישראלי ואומנויות לחימה מסייעים לאנשים פגועי נפש להתמודד עם טראומות ופחדים. האימונים בונים חוסן נפשי ומסייעים בחיזוק הביטחון העצמי.

במהלך השנים מדריכי רשת נוקאאוט עבדו עם בתי ספר לחינוך מיוחד (מורשה, יהודה לוי, גוונים ועוד), הוסטלים לנפגעי נפש, ארגונים המסייעים לבעלי מוגבלויות כגון:
עמותת עת לעשות- הפועלת למען ילדים עם צרכים מיוחדים,
ארגון ויצו- בפרוייקטים למניעת תקיפות מיניות.
עינבלים- ארגון העוזר לנפגעי נפש, תוכנית עמיתים- שילוב נפגעי נפש בחוגים אחר הצהריים ועוד...

צוות ההדרכה ברשת נוקאאוט בראשותו של מאסטר איציק ביטון מאמין כי לכל אחד יש את היכולת להשתלב בעולם ההגנה העצמית והקרב מגן ישראלי. לכל אחד יש את היכולת להגיע לחגורה שחורה, כי כל אחד ואחד נבחן ומתקדם על פי יכולותיו האישיות, הפיזיות, הרגשיות והנפשיות.

במהלך השנים נחלנו מספר סיפורי הצלחה עם חניכים מחינוך מיוחד שהתאמנו שנים, יצאו לקורסי הדרכה וסיימו את הקורס בהצלחה.

כל סיפור הצלחה כזה מדרבן אותנו ונותן לנו להבין שאנחנו עושים את העבודה שלנו על הצד הטוב ביותר.

צריך עזרה?