חוזרים לשיגרה

מאת: איציק ביטון מנהל ומאמן ראשי רשת בתי ספר ללחימה והגנה עצמית- 'נוקאאוט' ראשון בספטמבר ראשון בספטמבר תאריך שטומן בחובו כל כך הרבה רגשות מעורבים.מצד אחד הוא פסגת חלומותיו של כל הורה, האור בקצה המנהרה, המשיח על החמור הלבן שבא לגאול אותם מתקופת השיעבוד הנורא ומהרודן שעושק את כספם הלא הוא ה"חופש הגדול".
קראו עוד

קמ"י ו- ADHD

קמי ? מה פתאום ? מה זה בכלל ולמה אני צריך לשלוח את נדבי שלי לשם ?! אז קמ"י אלה ראשי תיבות של 'קרב מגן ישראלי'. ולמה צריך לשלוח את נדב לשם ? מכמה סיבות – קודם כל, זה לא רע להכיר ולדעת אומנות לחימה. בוודאי שלא בארצנו. מעבר לכך, נדב – שמאובחן כ- ADHD, צריך מקום לפרוק את כל האנרגיה שמצטברת אצלו במהלך היום / השבוע.
קרא עוד

הערך המוסף של אומנויות הלחימה

כשרוב ההורים והילדים חושבים על אומנויות לחימה מיד מצטיירת לנגד עיניהם תמונה אלימה, ילדים הולכים מכות או מפילים זה את זה. כשנשאל את רוב ההורים מדוע בחרו לשלוח את הילד/ה דווקא לחוג של אומנויות לחימה התשובות ברובן יחזרו על עצמן: "הוא כל היום מול מסכים שיזוז קצת" , "הציקו לו בבית הספר שילמד להחזיר קצת" , "רציתי שיתחזק קצת הוא שברירי" , "שנהייה קצת יותר רגועים כשהיא/הוא חוזר/ת הביתה לבד" וכדומה. רצינו לבדוק את הדבר מהזוית של הילדים, ולהבין הלכה למעשה מה הם מרגישים שהם לומדים ומה החוג בעצם נותן להם. לצורך הבדיקה שאלנו ילדים בגילאי 7-12 שמתאמנים בחוג ק.מ.י – קרב מגן ישראלי מינימום שנה באילו תחומים הם מרגישים שהחוג עזר להם ונדהמנו מהתשובות... אם אתם מתלבטים לאיזה חוג לשלוח את הילד בספטמבר הקרוב זו כתבה בשבילכם.
קראו עוד

קרב מגן ישראלי

אחת השיטות הפשוטות ביותר ועם זאת היעילות ביותר שעשויות לסייע לכל אדם להגן על עצמו מפני מקרי תקיפה היא שיטת קרב המגן הישראלי. מדובר בשיטה בה יכול לעסוק כל אדם, החל מילד קטן ועד אדם מבוגר, מאחר וכל כולה מבוססת על תנועות טבעיות של גוף האדם ולא מצריכה שום פעולה סבוכה, כשלמעשה ייחודה של השיטה הוא בפשטותה.
קראו עוד