תוכן ומידע

ממדריכי קרב מגע ומאמנים מוסמכים

חוזרים לשיגרה

מאת: איציק ביטון מנהל ומאמן ראשי רשת בתי ספר ללחימה והגנה עצמית- 'נוקאאוט' ראשון בספטמבר ראשון בספטמבר תאריך שטומן בחובו כל כך הרבה רגשות מעורבים.מצד אחד הוא פסגת חלומותיו של כל הורה, האור בקצה המנהרה, המשיח על החמור הלבן שבא לגאול אותם מתקופת השיעבוד הנורא ומהרודן שעושק את כספם הלא הוא ה"חופש הגדול".
קראו עוד

קמ"י ו- ADHD

קמי ? מה פתאום ? מה זה בכלל ולמה אני צריך לשלוח את נדבי שלי לשם ?! אז קמ"י אלה ראשי תיבות של 'קרב מגן ישראלי'. ולמה צריך לשלוח את נדב לשם ? מכמה סיבות – קודם כל, זה לא רע להכיר ולדעת אומנות לחימה. בוודאי שלא בארצנו. מעבר לכך, נדב – שמאובחן כ- ADHD, צריך מקום לפרוק את כל האנרגיה שמצטברת אצלו במהלך היום / השבוע.
קרא עוד

הערך המוסף של אומנויות הלחימה

כשרוב ההורים והילדים חושבים על אומנויות לחימה מיד מצטיירת לנגד עיניהם תמונה אלימה, ילדים הולכים מכות או מפילים זה את זה. כשנשאל את רוב ההורים מדוע בחרו לשלוח את הילד/ה דווקא לחוג של אומנויות לחימה התשובות ברובן יחזרו על עצמן: "הוא כל היום מול מסכים שיזוז קצת" , "הציקו לו בבית הספר שילמד להחזיר קצת" , "רציתי שיתחזק קצת הוא שברירי" , "שנהייה קצת יותר רגועים כשהיא/הוא חוזר/ת הביתה לבד" וכדומה. רצינו לבדוק את הדבר מהזוית של הילדים, ולהבין הלכה למעשה מה הם מרגישים שהם לומדים ומה החוג בעצם נותן להם. לצורך הבדיקה שאלנו ילדים בגילאי 7-12 שמתאמנים בחוג ק.מ.י – קרב מגן ישראלי מינימום שנה באילו תחומים הם מרגישים שהחוג עזר להם ונדהמנו מהתשובות... אם אתם מתלבטים לאיזה חוג לשלוח את הילד בספטמבר הקרוב זו כתבה בשבילכם.
קראו עוד

קרב מגן ישראלי

אחת השיטות הפשוטות ביותר ועם זאת היעילות ביותר שעשויות לסייע לכל אדם להגן על עצמו מפני מקרי תקיפה היא שיטת קרב המגן הישראלי. מדובר בשיטה בה יכול לעסוק כל אדם, החל מילד קטן ועד אדם מבוגר, מאחר וכל כולה מבוססת על תנועות טבעיות של גוף האדם ולא מצריכה שום פעולה סבוכה, כשלמעשה ייחודה של השיטה הוא בפשטותה.
קראו עוד

מוטיבציה

מוטיבציה זאת הרגשה , הרגשה שלא כל אחד חווה ולא לכל אחד היא נשארת לטווח ארוך , אבל ברגע שאתה חווה משהו כזה כל העולם שלך הופך לגמרי למשהו לשונה. כל הפעולה שתעשה תהייה לה משמעות ותהייה לה מטרה. מוטיבציה הכוונה להיות "רעב" אבל לא רעב למזון , אלא רעב להצלחה...
קראו עוד

יעילות שיטת ק.מ.י

השיטה שלנו מתמקדת ומכינה את התלמידים ליותר מתוקף אחד. במקצועות זירה כמו אגרוף קלאסי /תאילנדי, ג'ודו, גיוגיטסו ברזילאי וכו' מתמקדים בתוקף אחד שהוא היריב שלך בזירה. ברחוב הסיפור שונה, צריך להיות מוכן ליותר מתוקף אחד או שניים. אנו רואים בחדשות מקרים רבים של תקיפה בקבוצה של שלושה, ארבעה ויותר על קורבן אחד. בק.מ.י דואגים שהתלמידים לא יהיו הקורבנות האלה, ויצאו מכל מצב ביעילות בפשטות ובמהירות.
קראו עוד

הגנה עצמית לנשים

חודש פברואר 2020 ,בשעה 00:11 לקראת הצהריים חזרה אנה )שם בדוי(, נערה כבת 14 מבית חברתה. לא הרחק מביתה פנה אליה אלמוני כבן 50 וביקש לדעת היכן בית מספר 88 ,אנה הצביעה לבית הקרוב ואמרה: "זה ממש כאן". האיש ביקש מאנה שתעזור לו רק לרגע לבדוק האם שם המשפחה שהוא מחפש מופיע על האינטרקום, אנה הצטרפה אליו והחלה לחפש. בעודה מחפשת בשמות המשפחה התקרב אליה האיש מאחור והחל לשלוח ידיים לכיוון פלג גופה הקדמי העליון... את המשך המקרה תקבלו בסיום המאמר.
קראו עוד

אימוני מאבטחים

במסגרת האימונים המאבטחים יעברו הכשרה וילמדו כיצד להתמודד מול מצבים שונים בהם הם יכולים להיות מותקפים . למשל התקפה מול סכין, אקדח, מקל השתלטויות, בן ערובה מעברי קהל ועוד.. האימונים שאנחנו מעבירים הינם אימונים מתוך לימוד יום יומי של מצבים שונים בהם מאבטחים נתקלים. אותם מצבים אנחנו הופכים ללימוד ומוצאים להם פתרונות כיצד להתמודד ולנטרל את התוקף בצורה המקצועית והמהירה ביותר מתוך ידע עצום ונרחב שיש לנו בעולם הקרב מגן ישראלי - לחימה ישראלית.
קראו עוד